Symposium Gerechtelijke dwaling

Symposium Gerechtelijke dwaling

by
37 37 people viewed this event.

Lieve CoDe-leden,

Wat als het rechtssysteem faalt en een onschuldige veroordeeld wordt? J.F.V. Grotius, CoDe en SOS nodigen je uit voor een boeiend symposium over gerechtelijke dwaling, een van de meest indringende vraagstukken binnen de criminologie en het strafrecht.

We duiken woensdag 29 april van 15:00 tot 18:00 uur samen in de oorzaken, gevolgen en mogelijke oplossingen voor dit pijnlijke fenomeen. Denk aan foute bewijsvoering, tunnelvisie bij opsporingsinstanties en de (on)mogelijkheden van herziening. Hoe kunnen we het systeem verbeteren, en wat staat rechtvaardigheid in de weg? We combineren deze inhoudelijke discussie met een drankje en bittergarnituur🍻🍷. Geniet na het symposium gerust van de open bar en ga in discussie met de andere deelnemers!

📍 Café De Leidse Lente, Leiden

🗓️ 29 april | 15:00 – 18:00

🍻 Aansluitende borrel 18:00 – 19:00

Mis dit niet en schrijf je snel in!
(Let op: niet-leden betalen een eigen bijdrage van €2.00)

*Bij deze activiteit kunnen foto’s worden gemaakt. Mocht je hier bezwaar tegen hebben, kun je dit doorgeven aan code-media@law.leidenuniv.nl.
*Deze activiteit is rolstoeltoegankelijk. Mocht je vragen hebben over de toegankelijkheid van dit evenement, dan kun je mailen naar code-secretaris@law.leidenuniv.nl.

Meld je aan via de onderstaande forms!

https://forms.gle/WEfcX9b7ybkSiZvQ8

Liefs,
De CoPS 🧡💙

 

Datum & Tijd

29-04-2026 | 15:00 to
29-04-2026 | 19:00
 

Locatie

 

Event Types

 

Event Category

Share With Friends